Nemám rád lidi ….

crowd

Nemám rád lidi, nenávidím velké davy lidí, jsem rád sám popřípadě s úzkou skupinkou lidí. Ano jsem částečný divný a pokřivený misantrop, který prostě nerad chodí mezi davy lidí nebo nemá rád, když se ho lidé ptají na ty blbosti které jsou mi ukradené, ale oni to považují za nutnost ba až povinost to vědět přičemž, když začnete odpovídat, tak se otázky nechutně dá se říci až chorobně stupňují jeden příklad za všechny: „- Ahoj, dlouho jsme se neviděli/neslyšeli, pracuješ ?“ , „- Pracuji“, „- Na jakém místě ?“, „- Programátor“, „- Kde ?“, „- V Brně“, „- U jaké firmy ?“, „- Kajot“, „- Kolik vyděláváš ?“, „- Tolik abych zaplatil nutné věci.“, „- KOLIK ?“, „- A není to jedno ? Né že bych měl potřebu to tajit, ale peníze jsou mi u zadku, nevidím v nich nic hodnotného.“, „- Ok a co auto máš ?“„-  Mám“, „- A co máš ?“, „- Felicii“,„- To si nemůžeš dovolit něco lepšího jako programátor ?“, „- Auto potřebuji jako přibližovadlo ne jako společenský statut“, „- Proč seš takovej mrzutej ?“, „- Protože se hergot ptáš na takové kraviny, pokud nemáš rozumnou otázku, jako například Co lidi ? Co přátelství ? Co poznání smyslu života ? Jak žiješ život ? Jak se máš ? Co láska ? Co duševní bohatství ? Co jsi přečetl ? Byl jsi v divadle ? Vzděláváš se kulturně ? Tak mě akorát štve odpovídat ti na takové všetečné dotazy.“ Zkrátka se straním takových lidí, protože už ani nemohu předstírat, že mě to zajímá nebo baví poslouchat jejich cool story jak si vožrali držku a pak to vzali Mercedesem kolem policejní stanice. Zase, ale na druhou stranu znám/mám pár lidí kteří akceptují co jsem a normálně se s nimi mohu pobavit, i když oni uznávají tyto hodnoty a já ne, prostě mají nadhled a chápou, že všichni nejsme stejní. Já mám taky nadhled a nevadí mi že prostě každej žije jinak, mě zkrátka vadí to že někdo nedokáže pochopit jak mohu žít bez protlačených hodnot na předních pozicích jakými jsou peníze, moc, majetek, kariéra atd. a považuje dotyčného za blázna, idiota, člověka bez budoucnosti, duhové dítě, aktivního uživatele psychotropních látek neboť jak by to jinak mohl duševně přežít.

5 thoughts on “Nemám rád lidi ….

  1. Takovy mozna stupidni dotaz…to se te lidi (asi znami, co jsi dlouho nevidel?) vazne ptaji, kolik vydelavas, jaky mas auto a podobne (povrchni materialni dotazy)? To je bezna uvodni konverzace? Ber v potaz, ze jsem uz delsi dobu vytrzena z ceske reality 😀

    • Jiří Čížek Jiří Čížek

      Ano bohužel toto je krušná realita české země, proto se čím dál tím víc těším až odtud vypadnu a procestuji svět 🙂

  2. Velmi zajímavé Jiří

  3. Taky mě neuvěřitelně štve když kamkoliv přijdu se mě ptaji „A už máš práci? A jakto že ne? A bylas tam tam tam?“ je to pořád dokola a „nejlepší“ je když následuje vyčítavej pohled a „Ale už by sis měla najít práci…“ apod. Pak se mi přítel a okolí diví, proč nechci chodit mezi lidi ať už známé či cizí.

  4. já na tyhle dotazy „pracuješ? a kde?“ už léta odpovídám “ v jedné počítačové firmě“, firma se už v posledních pěti letech změnila, ale pořád to říkám stejně. 😀 ale ty ostatní kecy jsou zlo, chápu, proč tě to vytáčí. pořiď lepší kamarády!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..